Klima Bakım

klima-bakimi6

klima-bakim

KLIMA BAKIM SERVISI

Klima Bakımı ile cihazlarınızın ömrünü ve performansını yükseltin.

Kış soğukları ve yazın sıcaklarının gelmesi insanları düşündürmeye başlayacaktır. Çünkü kış aylarında ısınmak için ya da serinlemek için Klima gibi ürünlere ihtiyaç duyarız. Bu ihtiyacımız için de hemen her şey için yardım alacağınız isim tabi ki klima olacaktır. Çünkü artık kolay yoldan sıcak hava bulmaya ve faturaların kabarmasını engelleyecek en iyi ürünler yanı başımızdadır. Denediğinizde sizin de fark edeceğiniz bu tasarruf cebinizi rahatlatacaktır. Korkmadan çekinmeden hayatınıza katacağınız bu isim sayesinde memnun kalmak mümkün olmaktadır. Mutlu günleriniz için her yıl Klima bakımı da yapmanız sizi mutlu edecektir. Bunun için zaman kaybetmeden bu ürünü evinize getirmelisiniz. Çocuklarınızın sağlığı için de fayda sağlayacağından emin olarak hareket etmeniz de fayda vardır.

Sizin de bildiğiniz gibi zaman çok hızlı ilerlemekte bu konuda en büyük yardımı almanızı sağlayacak şeyinde ona ayak uydurmak olduğunu bilmelisiniz. Bildiğiniz üzere teknoloji son zamanlarda büyük ölçüde ilerlemeye başladı ve bu da sizi gittikçe şaşırtmaya başladı. Bu teknolojinin yetiştiği konulardan biri de klima oldu. Özellikle şu sıralar ihtiyaç duyacağımız klimaların üretimi için en büyük yardımı sağlayan isimdir. Bu isim sayesinde evleriniz her zaman sıcak olacak ve istediğiniz an da sıcak su bulunacaktır. Bu isim sadece ürünü satmamakta ayrıca yıllık bakımı için de Klima bakımı adı altında görevliler bulundurmaktadır.

klima_bakımı (4)  klima-bakimi
Klima cihazları mevcut ortam havasını iklimlendirmek üzere tasarlanmış cihazlardır bu işlem gerçekleşirken hava da bulunan toz parçacıkları ve partiküller Klima cihazının filtrelerin de tutulmak da olup ortama bir miktar tozdan ve partiküllerden arındırılmış bir hava sağlamaktadır.
Ancak bu toz parçacıkları ve partiküller her ne kadar filtre üzerinde toplansa bile bir miktarı cihazın içerisine de girmekte ve alüminyum plaka yüzeylerine yerleşmektedir bu zamanla artmakta ve bir sure sonra cihazın hava geçirgenliği azalmaktadır. Bu nedenle hava geçiş miktarında düşüş olan yani tıkanmış olan klima cihazı zamanla aşırı yük ile çalışmaktan dolayı koruma devrelerini kullanarak sıklıkla kompresörünü durmaya zorlamakta olup bu sıklıkla meydana gelen durum kompresör sargılarının yanmasına sebep olmaktadır.
Ayrıca hava geçirgenliği azalmış olan klima cihazının iç ünitesinde biriken toz ve partiküller nemli ortamda bulunmalarından dolayı klima cihazlarında oluşabilecek Lejyoner hastalığı’na sebep olmaktadır.
Klima cihazlarına her yıl bakım yaptırılması gerekmektedir ancak bakım yapılırken dikkat edilmesi gereken hususlardan en önemlisi ise bakım işlemini gerçekleştiren teknisyenin klima cihazının özellikle iç ünitesini duru su ile yıkamaması bakteri ve virüsleri de yok edebilecek ve sistemin iyice temizlenmesini sağlayacak kimyasal kullanmasına özenle dikkat edilmelidir.
Oysa çok ucuz fiyat a yapılacak bakım işlemi sizin suyunuzla sizin klima cihazınızın yıkanmasından başka bir şey değildir. Oysa bakım işlemi dezenfekte etmek ve muhtemel riskleri yok etmektir.

klima-bakm11