Buzdolabı

generalelectricservisi

Buzdolabı Tenik Servisi

Buzdolabı; mutfağımızda olmazsa olmaz parçalarından biri olan, gıdaları soğuk ve taze tutan bir soğutma makinesidir. Eğer buzdolabının bakımı, zamanında yapılmazsa, çeşitli arızalar çıkartabilir. Arızalardan en sık görüleni, buzdolabının yeterli soğutmayı yapmamasıdır. Bu arızanın kaynağı, dolabın arka kısmında bulunan soğutucu ızgaralarıdır. Bunun için önce arka paneli tutan tırnaklar tornavida yardımıyla açılır. Panel çıkarılınca soğutucu ızgaralar görülecektir. Izgaralar, sürekli yüksek derecede soğutma yapmasından ya da kapağın uzun süre açık kalmasından dolayı buz tutar. Buzlanmayı kolayca gidermek için en ideal araç, saç kurutma makineleridir. Saç kurutma makinesinin sağladığı sıcak havayla ızgara üzerindeki ve çevresindeki buzlar eritilir. İşlemi gerçekleştirirken ızgaraların fazla ısıtılmamasına dikkat edilmelidir. Ardından panel yerine takılır.

buzdolabı-servisi-istanbul

Buzdolabının yan kısımlarındaki aşırı ısınma da en çok rastlanan problemlerinden biridir. Isınmanın başlıca nedeni, buzdolabının filtresinin tozlanmasından kaynaklanır. Kondansatör bölümüne ulaşmak için buzdolabının arka alt kısmındaki koruyucu kapak çıkarılır. Tozlanma nedeniyle, filtrenin hava alması zorlaşır ve dolabın ısınmasına neden olur. Filtre temizlendiğinde bu sorun çözülecektir. Buzluk bölümünde eritilen sular buradaki su tahliye borusundan çıkar. Borular arasındaki tozların temizlenmesi filtrenin rahat hava almasını sağlayacaktır. Fırça yardımıyla filtre ve pervanesindeki tozlar temizlendikten sonra çıkarılan koruyucu kafes takılır.

Buzdolabında gövde içindeki gaz borularının zaman geçtikçe -ortalama on yıl sonrasında- çürümeye başlar. Buda gövde içinde gaz kaçağına neden olur. Dolabın alt kısmındaki çürüyen boru, iptal edilip yeni iki veya üç metrelik bakır boru kaynak yapılır. Ardından boruda kaçak olup olmadığı kontrolünü yapmak için gaz verilir. Gaz verilirken de ara ara süngerle boru üzerinde kaçak olup olmadığı kontrol edilir. Buzdolabı soğutmaya başladıysa sorun çözülmüştür.

Profesyonel Servis ‘ADANA BEYAZ EŞYA SERVİSİ’

Size en iyi servisi hizmetini vermek için firmamız ‘ADANA BEYAZ EŞYA SERVİSİ’ telefonda sizleri bekliyor…

Beyaz eşyalarınızdaki herhangi bir olası arızada ya da memnun kalmadığınız bir durum oluştuğunda hemen bizi arayın. Tecrübeli teknik ekibimiz modern arıza tespit cihazları ile en kısa sürede servis bölgesine yetişir. Güler yüzlü ve profesyonel teknikerlerimiz size en ekonomik servis çözümü sunar.

Sizde bu servis hizmetinden yararlanmak istiyorsanız hemen arayın…

banner1

Firmamız yüksek kalite anlayışıyla hizmet vermektedir. Geniş ürün yelpazasi ile orijinal yedek parça kullanan teknik ekibimiz sayesinde bakım, tamir ve montaj hizmetleri garanti kapsamında yapılmaktadır. ADANA’da başta Çukurova beyaz eşya servisi,Seyhan beyaz eşya servisi,Yüreğir  beyaz eşya servisi,Sarıçam  beyaz eşya servisi,Kozan  beyaz eşya servisi, Ceyhan  beyaz eşya servisi, olmak üzere Adana’nın her yakasında yer alan ‘ADANA BEYAZ EŞYA SERVİSİ’ uzman kadrosu ile siz değerli müşterilerine 7/24 hizmet vermektedir.

Arçelik, Beko, Vestel, Profilo, Bosch, Altus, Siemens, Ariston servisi. Beyaz eşyalarınızın bakım ve onarım hizmetini kapınıza kadar getiriyoruz. Bir telefon ile tecrübeli teknik ekibimiz en kısa sürede size ulaşır ve en ekonomik servis çözümünü size sunar. Bu hizmetlerimizden siz de yararlanmak istiyorsanız hemen bizi arayın.

TEL: 0536 985 3329

gaziantep-buzdolabı-servis-800x243